Heti linkajánló a nők helyzete, a politika, a női jogok és a női teljesítmények világából.
"Ez a harmadik és remélem, hogy egyben az utolsó bántalmazása/gyilkossági kísérlete volt ellenem csak azért, hogy ha már az övé nem lehetek, másé se legyek. Az orromat eltörte, a fejem és testem szétzúzta ököllel, hajam kitépte, majdnem sikerült megfojtania, fogamból letört, össze vissza dobált mint egy rongybabát, a fájdalomtól magam alá vizeltem…….. Hiába folyt a vérem és könyörögtem, sokkos állapotban is az életösztönnel felülmúlva logikus érveket sorakoztattam fel, hogy miért nem lenne neki jó, ha megölne engem, nem érdekelte egyik érv sem. Csak az, hogy elpusztítson és soha többé senkié ne lehessek. Rendes ember, nem?! Katonai főiskolát is végzett és alezredes is egyben. Ilyen egy igazi hazafi, aki többek között a nők és gyermekek védelmére esküdött fel. Nyugodt családi életet ígérve nekem, tőle szenvedtem el a legtöbb fájdalmat szavaival ellentétes cselekedeteivel. Mindezen tettéért szabadlábon védekezhet rangjából, kapcsolatrendszeréből adódóan. Hiába kértem távoltartási végzést és személyi védelmet a jogszabályok nem teszik lehetővé. Hiába próbáltam jelezni a szakvonal felé (akik fegyveres szervek alkalmazottaira dolgoznak), nem tesznek semmit"
– írja a hatgyermekes édesanya, Orosz Bernadett a közösségi oldalon, fotók kíséretében.
A rendőrség viszont szűkszavúan egyelőre csak annyit közölt, hogy az ügyben büntetőeljárás folyik.
Arra viszont nem válaszolnak, hogy bántalmazással kapcsolatban őrizetbe vettek-e bárkit. Bernadett állítja, hogy a szombati eset után távoltartást és személyi védelmet is kért a rendőrségtől, de kérését elutasították. „Nem vagyunk élettársak, nincs közös lakcímünk, de még csak egy városban sem élünk, ezért nem segíthetnek”, állítja a nő.
Erre is rákérdeztünk a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányságon, ha válaszolnak, cikkünket frissítjük.
Több fajta távoltartás is létezik, van, ami kifejezetten a párkapcsolati-, vagy családon belüli erőszakra szabtak. Úgy tűnik, ezek alapján nem tudott lépni korábban a rendőrség, hiszen nem voltak hivatalosan élettársak. De létezik egy olyan fajta távoltartás is, amit nem csak hozzátartozókra lehet alkalmazni akkor, ha feljelentés történt, vagy folyik büntetőeljárás az ügyben, ezt kezdeményezték most.
A Nógrád megyei rendőrség a kérdéseinkre válaszolva egészen pontosan azt írta:
Az újabb adatok alapján a Pásztói Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében kezdeményezte az illetékes ügyészségen a távoltartás elrendelését. Tájékoztatom továbbá, hogy a büntetőeljárásban érintett férfi nem volt, és jelenleg sem a rendőrség állományának tagja.
Bernadett gyakorlatilag felismerhetetlen a képeken, amiket megverése után tett ki, a látvány pedig annyira sokkoló, hogy az ügyben eljáró nyomozó is úgy fogalmazott a kihallgatása után: Ilyen brutális támadást nő ellen még nem követtek el.
A nő volt barátját meghallgatása után mégis elengedték. Bernadett azt mondja, a rendőrök ezt azzal indokolták, hogy a férfi „bűnbánó magatartást tanúsított”.
Soron kívül megszüntették annak a tartalékos katonának a szolgálati viszonyát, aki szombaton a felismerhetetlenségig vert egy nőt Bujákon, közölte a 24.hu megkeresésére szerdán a Honvédelmi Minisztérium.
Hozzátették, a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség – még az önkéntes tartalékos katonák esetében is – elítéli a nők elleni erőszak minden formáját.
Közölték azt is, az ügy miatt rendőrségi eljárás indult, amelynek befejezéséig további információt nem áll módjukban nyilvánosságra hozni.
Kónya Klára, a nemrég nagy nyilvánosságot kapott Vári-ügy egyik érintettje, úgy döntött, inkább felvállalja a kilétét, mint hogy mindennapos kérdésekre válaszoljon Vári akaratuk ellenére nyilvánosságra hozott "vallomása" miatt.
A Ráolvasás c. darabot, amin évek óta dolgozik, hogy a tanárok által elkövetett visszaélésekről szóló társadalmi párbeszédet gazadagítsa, hamarosan bemutatják a Stúdió K Színházban.
Lásd:
Nyilvánosan vallotta be, mit tett tanítványaival az irodalomtörténész - Index.hu
A nő ügyvédje, Lichy József szerint nincs rendben, hogy még csak bűnügyi felügyeletét sem rendelték el a férfinak, egy lakhelyelhagyási tilalom kijárt volna. Elmondta, életveszélyt okozó testi sértés esete történt minimum, de azon is el lehet gondolkodni, hogy életellenes cselekedet volt. Orosz ehhez hozzátette, hogy amikor a férfi megverte, akkor többször is azt mondta, hogy élve nem hagyja el a szobát.
Az Alkotmánybíróság honlapjára ma kikerült az új időpont, a "lúgos orvos", Bene Krisztián alkotmányjogi panaszát november 19-én tárgyalják, tehát akár még idén döntés születhet.