Dora Montefiore angol/ausztrál szüfrazsett, író (1851–1933)
Dora Fuller Angliában született, egy ausztráliai útja alkalmával ismerkedett meg G.B. Montefioreval, akivel 1874-ben házasságot kötött. A férfi 1889-ben meghalt, és a korabeli törvények szerint nem Dora lett automatikusan gyerekei gyámja, perre kellett mennie. Ez adta az első lökést, ettől kezdve elszántan harcolt a nők jogaiért.
1891-ben lakásán tartották meg a Womanhood Suffrage League of New South Wales alakuló ülését.
A Womanhood Suffrage League of New South Wales alapítói, 1891
1892-ben Angliába ment, ahol aktiv szerepet vállalt a szüfrazsett mozgalomban. A Millicent Garrett Fawcett által alapított National Union of Women's Suffrage Societies (NUWSS) vezetőségi tagja lett, majd belépett a radikális Women's Social and Political Unionbe is. 1909-ben megalakult az adózást szavazati jog nélkül megtagadó Women's Tax Resistance League is, melyet Montefiore már több mint tíz éve szorgalmazott. 1906-ban volt is egy ehhez kapcsolódó akciója ("Siege of Montefiore"): hetekre elbarikádozta magát a házában a végrehajtók elől, és az összegyűlt tömegnek az erkélyéről mondott több alkalommal beszédet. Később Adela Pankhursttel együtt bebörtönözték, mert a Parlament Alsóházánál botrányt okozva követelték a nők szavazati jogát.
1907-ben a Feministák Egyesülete meghívására Magyarországon is járt. 1907. szeptember 6-án a Kereskedelmi kamara dísztermében tartott előadást.
Később a szocialista feminizmus felé fordult az érdeklődése: tagja volt a Women's Freedom League-nek, a Social Democratic Federationnek és a British Socialist Party-nak is.
1910-ben visszatért Ausztráliába, az International Socialist Review of Australasia szerkesztője lett. Tagja volt az angol és az ausztrál kommunista pártnak is. 1927-ben jelent meg önéletrajza From a Victorian to a Modern címmel.