16 akciónap a nők elleni erőszak ellen 2021 - összegyűjtött médiamegjelenéseink
„Az elmúlt bő 150 évben rengeteg előrelépés történt a nők jogai terén: a nők Európában, így Magyarországon is kivívták, hogy jogilag önállók legyenek, örökölhessenek, munkát vállalhassanak, bankszámlát nyithassanak, egyetemre járhassanak, íróként vagy művészként elismerést szerezhessenek, szavazhassanak és politikai tisztségeket tölthessenek be. Mindezen fontos eredmények dacára a nemek közti teljes egyenlőség még mára sem valósult meg. Ennek egyik legfőbb akadálya ma az, hogy a nők nem kapnak megfelelő védelmet a nemi alapú erőszakkal szemben. Az ugyanis, ahogyan egy állam a bántalmazott nőkkel bánik, képet ad arról, hogy mit gondol általában a nők értékéről."
November 25-e a nők elleni erőszak megszüntetésének a világnapja - Antoni Rita, Glamour.hu
Megrázó vallomást tett Fejes Rita színész. Bántalmazó kapcsolatának egy durva verés vetett véget – a hatósági eljárás még folyamatban van.
„Anyukám mondta nekem tinédzserkoromban, hogy ha egy férfi egyszer megüt, az meg fog ütni még egyszer, úgyhogy: fuss.”
Durván bántalmazták Fejes Rita színésznőt egy hotelszobában - Kempf Zita, Nlc.hu
Hoszteszmunkára jelentkezett, idegen férfiakkal kellett volna aludnia a magyar modellnek
Fegyverrel fenyegették a magyar modellt egy törökországi szállodában, de ez csak egyike a bántalmazásos eseteknek, amikben gyerekkora óta része volt.
„Miért csíkos a melled?” – változatosan bántották szavakkal a magyar stylistot
A Nőkért Egyesület tizenhat részes videósorozatot készített „Egy cipőben járunk” címmel, melyben a bántalmazás, az erőszak, a zaklatás különböző formáinak túlélői beszélnek. Ez alkalommal Kozma Rita stylist, testpozitív aktivista gondolatait közöljük.
Nem a te hibád, nem a te szégyened!” Színésznők, aktivisták kampányolnak a nők elleni erőszak ellen
Egy cipőben járunk. Legyenek a nők bármilyen különbözőek is, közös bennük, hogy életük során megtapasztalták a nemi alapú erőszak vagy a szexuális zaklatás valamilyen formáját. A Nőkért Egyesület videosorozatában túlélők mesélik el a velük történteket és üzenik a többi érintettnek: nem a te hibád, nem a te szégyened!