Döbbenten figyelem, ahogy heti rendszerességgel megöl egy-két nőt a párja ma Magyarországon. A legutóbbi egy négygyermekes anya volt, a mai pedig egy 20 év körüli fiatal lány. 

Döbbenten figyelem, ahogy heti rendszerességgel megöl egy-két nőt a párja ma Magyarországon. A legutóbbi egy négygyermekes anya volt, a mai pedig egy 20 év körüli fiatal lány.

22 éves barátja szíven szúrta, majd a leggyávábban viselkedett : maga akarta gyógykezelni, ezzel értékes időt veszített. Aztán balesetre hivatkozva mégis mentőt hívott és cserben hagyva áldozatát elmenekült. A lány belehalt sérüléseibe.

Mindezzel párhuzamosan a CSBE törvény leszavazásához összeállt a nagykoalíció, és fideszestül-emeszpéstül leszavazták a 200.000 magyar állampolgár kezdeményezésére felvetett törvényjavaslatot. Hiszen ők mint „rátermett” politikusok egyáltalán nem vették észre, hogy szükség volna ilyenre – annyira, hogy még a 200.000 állampolgári aláírás sem gondolkodtatta el őket.

A nők molesztálása, erőszakolása, gyilkolászása tehát ismét elhallgatásra ítéltetett, és ezzel sokak szemében mintegy zöld utat kapott. Látszik is a híreken meg a statisztikákon.

Az ilyen cselekedeteket rendszeresen férfiak követik el, mégis a „férfiatlan” jelzőt aggatják rájuk. Cseles dolog egy csoportot a csoporttagok rendszeres bűneit felhasználva is tovább fényezni – de a közbeszéd ezt teszi nálunk.

Miközben lassan a valóság szerinti etalon a „férfias” viselkedésre éppen az, amit ez a férfi tett. Nem a szavak értelmét kellene kifordítani, hanem a cselekedeteket megváltoztatni. A cselekvők gondolkodását.

A mindezeket szégyellő férfiak ne azt mondják, hogy „nahát, micsoda férfiatlanul cselekedett”, hanem követeljék és járuljanak hozzá az ilyen esetek példásan kiemelt megbüntetéséhez.

Ne falazzanak a többiek erőszakához, mint a parlamentben ülők, hanem akadályozzák meg minden erejükkel azt.

Felesleges porhintés a 99%-ban férfiak által elkövetett erőszakokat „férfiatlan cselekedetnek” nevezni. Miért, talán „nőiesek” lennének?

Kezdjük azzal, hogy bevalljuk: nagyon is férfiasak – és egyre inkább azok. Csakhogy erre a férfiasságra nem büszkének kell lenni, hanem szégyellni és felszámolni kell.

Ez minden magyar nő, és a legtöbb magyar férfi együttes érdeke.

Tetszett? Megosztás

Facebook
Twitter
LinkedIn
X
WhatsApp