Ugandai rendőrök a nők bántalmazása ellen

Olvasási idő
less than
1 minute
Eddig olvastam

Ugandai rendőrök a nők bántalmazása ellen

április 06, 2018 - 21:11
Ugandai férfi rendőrök vonultak a nők bántalmazása ellen

Az AJ+ videója szerint a napokban ugandai férfi rendőrök a helyi nők szokásának megfelelően kisgyerekeket kötöztek a hátukra, edényt (vagy egy köteg tüzifát, vagy éppen vizespalackot) tettek a fejükre, és felvonultak a nők elleni erőszak ellen. "A közelmúltban 23 fiatal nőt öltek meg a környéken" - nyilatkozta egyikük, Francis Ogweng. A menetet sokan (nők, férfiak, gyerekek) kísérték, köztük egy rózsaszín egyenruhába öltözött lánycsapat, "Tiszteld a nők testét!" feliratú táblákkal.

Ugandában háromból egy nő tapasztalt élete során partner vagy volt partner részéről fizikai vagy szexuális erőszakot. "Asszonyverés, gyermeklányok házasságra kényszerítése, az özvegyek kifosztása, családból elűzése - mindez ma is megtörténik az országunkban, a kultúra nevében" - mondja Regina Bafaki nőjogi aktivista. A felmérések szerint az ország lakosságának közel fele elfogadhatónak tartja a családon belüli erőszakot.   

 

 

Egyszeri adomány

Make Adomany a Nokert Egyesuletnek (Nokert.hu)



Kuszing Gábor (PATENT, Stop! Férfierőszak) beszéde a Nők Lázadása tüntetésen

szeptember 22, 2012 - 21:57
Kuszing Gábor (Fotó: Ökrös Attila)
Jó napot kívánok. Kuszing Gábor vagyok, a Patent Egyesülettől (), amely a nők elleni erőszak és diszkrimináció ellen küzd, és a Stop-Férfierőszak Projektnek () is tagja vagyok, amely olyan férfiakat kíván megszólítani, akik saját életükben, illetve társadalmi szinten tenni kívának a nők elleni erőszak ellen.

Vérvörösre festett szökőkutak Londonban: így kell tüntetni!

november 28, 2015 - 16:35

A Sisters Uncut nemrégiben alakult angol feminista akciócsoport, amely a családon belüli erőszak áldozatainak nyújtott szolgáltatásokat érintő költségvetési megszorítások ellen küzd. Első akciójuk - stílszerűen - A szüfrazsett című film bemutatóján zajlott, amikor is a kordont áttörve, "Mi vagyunk a szüfrazsettek!" és „A halott nők nem tudnak szavazni!" kiáltásokkal a vörös szőnyegre rontottak.

Szicíliai hősnő 1966-ból: az első, aki nem ment hozzá megerőszakolójához

március 23, 2018 - 21:44

Messzi országokból, például Indiából napjainkban is érkeznek olyan hírek, melyek szerint egyes bírók, illetve szülők a nemierőszak-áldozatot feleségül kényszerítik az elkövetőhöz, és ezzel a problémát megoldottnak tekintik. Szörnyülködhetünk rajta mint barbár szokáson, ám kevésbé ismert tény, hogy ez a közelmúltig Európától sem volt idegen. A hagyomány a hatvanas évekig Olaszországban is dívott. Ezért okozott megrökönyödést Franca Viola, amikor 1966-ban a bíróságon kijelentette megerőszakolójának: "Nem szeretlek. Nem megyek hozzád."