Eunice Kennedy Shriver (1921-2009), a Speciális Olimpia mozgalom szülőanyja

Olvasási idő
less than
1 minute
Eddig olvastam

Eunice Kennedy Shriver (1921-2009), a Speciális Olimpia mozgalom szülőanyja

augusztus 11, 2009 - 14:15

Eunice Kennedy Shriver augusztus 11-én, életének 88. esztendejében eltávozott tűlünk. Soha nem viselt választott politikai tisztséget, ám a politikával egész életében kapcsolatban állt. Közéleti munkássága az értelmi sérültek életkörülményeinek javítására irányult. Az értelmi sérültek esélyeiért folytatott harcát és a Speciális Olimpia megalapítását sokan az egész Kennedy-klán legfontosabb társadalmi eredményének tekintik.

Nyugodjék békében.

További részletek:

http://www.specialolympics.hu
http://www.eunicekennedyshriver.org

Egyszeri adomány

Make Adomany a Nokert Egyesuletnek (Nokert.hu)



Az első vakvezető kutyák tenyésztője: Dorothy Harrison Eustis

április 22, 2016 - 00:31

Philadelphiában született, jómódú családba. Második férjével Svájcba költöztek, ahol németjuhász kutyákat  tenyésztettek, főleg a rendőrség számára. Néhány kutyát kiképeztek a háborúban megvakult emberek segítségére, erről a kísérletről Dorothy cikket írt a The Saturday Evening Post-ba. A vakvezető kutyák beváltak, népszerűek lettek. 1928-ban Nashvilleben létrehozták az első vakvezető kutyákat képző iskolát The Seeing Eye néven. Példájuk és útmutatásuk nyomán az Egyesült Államokban és szerte a világon hasonló kutyaiskolák nyíltak a vakok és más fogyatékkal élők számára. 

Ang Szán Szu Csí Nobel-díjas burmai emberjogi harcos (sz. 1945)

április 22, 2017 - 01:35

Az erőszakmentes ellenállás ikonikus alakja Rangoonban született. A függetlenségért harcoló apját 1947-ben meggyilkolták. Az oxfordi egyetemen filozófiát, politikatudományt és közgazdaságtant hallgatott, 1969-ben végzett. Néhány évet  az egyik titkárságán dolgozott. 1988-ban hazatért, alapítója volt a katonai diktatúra ellen harcoló  National League for Democracy (NLD, Nemzeti liga a demokráciáért) pártnak.

Tawakkol Karman, jemeni újságíró, emberjogi aktivista, „a forradalom anyja” (sz. 1979)

február 07, 2018 - 10:29
Tawakkol Karman, Leymah Gbowee és Ellen Johson Sirleaf átveszik a Nobel-díjat

A „forradalom anyja” volt az első jemeni és az első arab nő, aki Nobel-díjat kapott. Taiz-ban született, haladó szellemű értelmiségi családba. 1999-ben közgazdaságtanból diplomázott, mesterdiplomáját politikatudományból készítette.

2005-ben egyik alapítója volt a Women Journalists Without Chains nevű szervezetnek, melynek célja a nők jogainak, a polgárjogoknak, a szólásszabadságnak a kívívása.